• Impotência-Sexual

  Možnosti erekcie a liečby tejto poruchy

  Poruchu stoporenia pohlavného údu, čiže poruchu erekcie, nazývame odborne aj erektilnou dysfunkciou. Nemala by sa zamieňať s impotenciou. Tá totiž znamená aj neschopnosť oplodnenia pri zachovanom stoporení pohlavného údu. Muži s poruchou stoporenia majú zachované ďalšie sexuálne funkcie ako sexuálnu túžbu, schopnosť dosiahnuť orgazmus a ejakuláciu. Nespoľahlivé, nedostatočné alebo úplne chýbajúce stoporenie pohlavného údu, ktoré sťažuje alebo úplne znemožňuje uskutočnenie pohlavného styku. Táto porucha sa prejavuje tak, že sa stoporenie pohlavného údu vôbec nedostaví alebo sa stratí tesne pred pohlavným stykom alebo počas neho. Áno, tohto sa väčšina mužov najviac obáva.

  Čítaj viac »
 • imunitou

  Jak jste na tom s imunitou?

  Máte oslabenou obranyschopnost organismu? Jste často nemocní? Bojujete s autoimunním onemocněním nebo rakovinou? Tak právě pro vás je určen tento článek, který pojednává o jedné buňce imunitního systému – NK buňce. Podle některých studií jedna NK buňka je schopna „postupně“ zabít v průměru 27 nádorových nebo virem infikovaných buněk, přičemž zabití jedné takové buňky jí trvá asi 5 minut.

  Čítaj viac »
 • pravidlá sexu

  Čo ženy pri sexe neznášajú

  Vy, chlapi žijúci v omyle. Áno, presne takto sa dá nazvať vaša nevedomosť o ženách, hlavne, čo sa týka sexu a sexuálnych chutí, či správania sa pri sexe. Ak chcete byť pre ženu dobrým milencom, musíte si uvedomiť, že nie každá žena je rovnaká a nie každá má rovnaké chute. Veď sa predsa hovorí, koľko ľudí, toľko chutí. Takže, čo ženy pri sexe neznášajú a vy chlapi to neustále robíte?

  Čítaj viac »
 • výskyt poruchy erekcie

  Príčiny erektilnej dysfunkcie

  Porucha stoporenia je veľmi častým mužským problémom. V priebehu života sa s ňou stretne každý muž. Príčin môže byť viacero. Únava, stres, alkohol... V týchto prípadoch je to problém prechodného rázu, takže z lekárskeho hľadiska o poruche nehovoríme. Podobne je tomu pri závažnejšom ochorení. Zoslabnutosť organizmu môže totiž tiež prechodne spôsobiť problémy v sexuálnom živote, ktoré sú však dočasného charakteru a nevyžadujú si špecifickú terapiu.

  Čítaj viac »
 • polygamie a monogamie

  Prečo ženy pijú antidepresíva a ľudia majú modré pilulky?

  Manželkám antidepresíva a manželom modrú tabletku? Polygamia nie je typická len pre ľudí Je človek od prírody monogamný, polygamný či promiskuitný? Na túto otázku sa vo svojej prezentácii snažil odpovedať Prof. Petr Weiss zo Sexuologického ústavu 1. Lekárskej fakulty Univerzity Karlovy. V populačných výskumoch muži uvádzajú častejšie mimomanželské vzťahy, viac náhodných partneriek, viac komerčných sexuálnych stykov a túžbu po väčšej sexuálnej rozmanitosti.

  Čítaj viac »
 • rozdiel medzi mužom a ženou

  História vzniku sexológie. Teória Muž z Marsu, žena s Venušou.

  Prehistória sexuológie   Snahy o racionálne a systematické štúdium ľudskej sexuality a sexuálneho správania siahajú k časom starého Grécka. Prvé seriózne úvahy o sexualite je možné pripísať lekárom ako Hipokrates a filozofom ako Platón či Aristoteles, ktorí formulovali prvé ucelené teórie o sexuálnej reakcii, dysfunkciách, reprodukcii, antikoncepcii, zákonnej regulácii sexuality a sexuálnej etike.

  Čítaj viac »
 • chrípka

  Chráňte sa pred chrípkou

  Určite nie na očkovanie, ktoré podľa mnohých lekárov patrí k najúčinnejším spôsobom prevencie chrípky. Avšak na podporu imunity treba myslieť celý rok. Odborníci odporúčajú zdravú životosprávu: stravu bohatú na vitamíny a antioxidanty, dostatok pohybu, čo najmenej stresu a otužovanie. Zvlášť v čase výskytu chrípky treba dbať na dôkladnú hygienu. Verili by ste, že aj v 21. storočí si vo vyspelých krajinách umýva po WC ruky len malé percento ľudí?

  Čítaj viac »
 • INFEKCE MOČOVÝCH CEST

  Infekcia močových ciest.Diagnóza a liečba

  Infekcie močových ciest sú veľmi nebezpečné, ak nie sú liečené. Musíme sa spoliehať nielen na vlastné vedomosti, ale aj na radu lekárov. V článku sa dozviete veľa zaujímavých a užitočných informácií o tom, ako rýchlo a včas diagnostikovať ochorenie, ako aj kde si kúpiť lieky na odstránenie tohto problému. Okrem toho sa zoznámite s modernými metódami liečby a naučte sa, ako ľahko a rýchlo zvládnuť problém s infekciou antibiotikami širokú škálu akcií.

  Čítaj viac »
 • menopauza

  Menopauza

  Menopauza - klimaktérium - ukončenie plodného života ženy (koniec menštruácie). Začína po 40-50 roku života. Samotný začiatok tohto obdobia sprevádzajú aj zmeny v psychike ženy - zvýšená nervozita, citová labilita, depresie. Ďalšie klimakterické ťažkosti sú návaly tepla, nočné potenie, bolesti kĺbov, často aj hypertenzia. Tieto problémy sú spôsobené nedostatkom hormónov - estrogénov, čo môže viesť k vážnym ochoreniam - zlomeniny kostí a kardiovaskulárne choroby.

  Čítaj viac »
 • Čo sú to lieky

  Čo sú to lieky

  Pri označovaní prostriedkov, ktoré sa využívajú na liečenie chorôb, odstraňovanie chorobných symptómov, zmierňovanie bolesti sa používajú termíny liek a liečivo.

  Čítaj viac »