• milovať

  Vzťah medzi mužom a ženou

  Nebavíme se o ní jen tak s někým. Za své posluchače volíme nejčastěji nějakou hodně blízkou osobu. Muži se mezi sebou většinou o tématu „láska“ nebaví, na rozdíl od přátel ženského pohlaví. Takovéto rozhovory se týkají věcí pěkných, jako jsou příjemná, zdařilá seznámení, historky z kterých čiší zamilovanost aj. Pokud se připletete k pár takovýmto debatám, zjistíte, že pokud zamilovaní něco vyprávějí, soustředí se především na detaily, které jsou pro ostatní zbytečné, a zvláštní shodou okolností si neuvědomují, že některé nemusejí být ani ostatním příjemné poslouchat. 

  Čítaj viac »
 • rodiny a neplodnosti

  Strašiak s názvom neplodnosť

  Za neplodný považujeme pár vtedy, keď k otehotneniu partnerky nedôjde ani po roku pravidelného sexuálneho života. Znamená to, že pohlavný styk musí byť nechránený a minimálne 1-2x do týždňa. Ak je frekvencia pohlavných stykov nižšia, napríklad pri práci na turnusy mimo bydliska, alebo pri dlhšom odlúčení partnerov, musíme počítať s primerane dlhším obdobím. V súčasnosti trpí neplodnosťou približne 15% dvojíc.V minulosti sa za hlavného vinníka v neplodnom vzťahu považovala žena. V súčasnosti vieme, že na neplodnosti páru sa muž aj žena podieľa rovnako - teda približne 50%.

  Čítaj viac »
 • malý péro

  Veľkosť penisu. Problém ranej ejakulácie

  Dĺžka, alebo veľkosť penisu patrí medzi miery, ktoré mužov od nepamäti veľmi zaujímajú. Dĺžka penisu zamestnáva mysle mužov každého veku a (až na nepočetné výnimky) hlavný problém , ktorý títo muži riešia je malý penis. Malý v tomto kontexte znamená menší, ako by mal podľa „mojích predstáv" byť. A mužské predstavy sú veľmi rôznorodé. Niektorí muži považujú za normu 15 centimetrov, iní 20 cm a ďalší aj viac. Dĺžka penisu sa správne meria od lonovej kosti a nie od povrchu kože (hlavne u mužov s väčším množstvom podkožného tuku môže byť rozdiel aj 2-3 cm.

  Čítaj viac »
 • sexuálne poruchy

  Rady ženám

   Je to partnerský problém a mnohí lekári dnes veria, že liečba je omnoho úspešnejšia s partnerskou podporou. Odhaduje sa, že deväť z desiatich mužov s poruchou erekcie nevyhľadá lekársku pomoc a radu. Žena môže v tomto zmysle hrať veľkú úlohu práve pri povzbudení a podpore partnera, najmä ak ho nasmeruje vyhľadať pomoc, konzultovať s lekárom možnosti diagnózy a liečby. V mnohých prípadoch sa práve liečbou vrátia partneri k celkom normálnemu sexuálnemu životu.

  Čítaj viac »
 • Impotência-Sexual

  Možnosti erekcie a liečby tejto poruchy

  Poruchu stoporenia pohlavného údu, čiže poruchu erekcie, nazývame odborne aj erektilnou dysfunkciou. Nemala by sa zamieňať s impotenciou. Tá totiž znamená aj neschopnosť oplodnenia pri zachovanom stoporení pohlavného údu. Muži s poruchou stoporenia majú zachované ďalšie sexuálne funkcie ako sexuálnu túžbu, schopnosť dosiahnuť orgazmus a ejakuláciu. Nespoľahlivé, nedostatočné alebo úplne chýbajúce stoporenie pohlavného údu, ktoré sťažuje alebo úplne znemožňuje uskutočnenie pohlavného styku. Táto porucha sa prejavuje tak, že sa stoporenie pohlavného údu vôbec nedostaví alebo sa stratí tesne pred pohlavným stykom alebo počas neho. Áno, tohto sa väčšina mužov najviac obáva.

  Čítaj viac »
 • imunitou

  Jak jste na tom s imunitou?

  Máte oslabenou obranyschopnost organismu? Jste často nemocní? Bojujete s autoimunním onemocněním nebo rakovinou? Tak právě pro vás je určen tento článek, který pojednává o jedné buňce imunitního systému – NK buňce. Podle některých studií jedna NK buňka je schopna „postupně“ zabít v průměru 27 nádorových nebo virem infikovaných buněk, přičemž zabití jedné takové buňky jí trvá asi 5 minut.

  Čítaj viac »
 • pravidlá sexu

  Čo ženy pri sexe neznášajú

  Vy, chlapi žijúci v omyle. Áno, presne takto sa dá nazvať vaša nevedomosť o ženách, hlavne, čo sa týka sexu a sexuálnych chutí, či správania sa pri sexe. Ak chcete byť pre ženu dobrým milencom, musíte si uvedomiť, že nie každá žena je rovnaká a nie každá má rovnaké chute. Veď sa predsa hovorí, koľko ľudí, toľko chutí. Takže, čo ženy pri sexe neznášajú a vy chlapi to neustále robíte?

  Čítaj viac »
 • výskyt poruchy erekcie

  Príčiny erektilnej dysfunkcie

  Porucha stoporenia je veľmi častým mužským problémom. V priebehu života sa s ňou stretne každý muž. Príčin môže byť viacero. Únava, stres, alkohol... V týchto prípadoch je to problém prechodného rázu, takže z lekárskeho hľadiska o poruche nehovoríme. Podobne je tomu pri závažnejšom ochorení. Zoslabnutosť organizmu môže totiž tiež prechodne spôsobiť problémy v sexuálnom živote, ktoré sú však dočasného charakteru a nevyžadujú si špecifickú terapiu.

  Čítaj viac »
 • polygamie a monogamie

  Prečo ženy pijú antidepresíva a ľudia majú modré pilulky?

  Manželkám antidepresíva a manželom modrú tabletku? Polygamia nie je typická len pre ľudí Je človek od prírody monogamný, polygamný či promiskuitný? Na túto otázku sa vo svojej prezentácii snažil odpovedať Prof. Petr Weiss zo Sexuologického ústavu 1. Lekárskej fakulty Univerzity Karlovy. V populačných výskumoch muži uvádzajú častejšie mimomanželské vzťahy, viac náhodných partneriek, viac komerčných sexuálnych stykov a túžbu po väčšej sexuálnej rozmanitosti.

  Čítaj viac »
 • rozdiel medzi mužom a ženou

  História vzniku sexológie. Teória Muž z Marsu, žena s Venušou.

  Prehistória sexuológie   Snahy o racionálne a systematické štúdium ľudskej sexuality a sexuálneho správania siahajú k časom starého Grécka. Prvé seriózne úvahy o sexualite je možné pripísať lekárom ako Hipokrates a filozofom ako Platón či Aristoteles, ktorí formulovali prvé ucelené teórie o sexuálnej reakcii, dysfunkciách, reprodukcii, antikoncepcii, zákonnej regulácii sexuality a sexuálnej etike.

  Čítaj viac »