Chráňte sa pred chrípkou a pozhzherzhite imunity

chrípka

Imunitu si v čase zvýšeného rizika nákazy môžete podporiť aj užívaním vitamínových a podporných výživových doplnkov, napríklad s výťažkom z hlivy ustricovej. Hliva, ale aj iné huby, sú zdrojom prírodných polysacharidov - beta glukánov. Tieto účinné látky sú aj výrazné antioxidanty a imunitu aktivujú krátko po užití. Nezabúdajte aj na probiotiká, najnovšie nájdete na trhu tzv. synbiotiká – prípravky kombinujúce probiotká s prebiotikami. Sú to látky, ktoré pomáhajú množeniu prospešných probiotických baktérií, ktoré imunite prospievajú.

Chrípka ani iné vírusové respiračné ochorenia sa neliečia antibiotikami. Tie vám lekár naordinuje, až keď sa pridruží bakteriálna infekcia.

Chrípka sa klinickými prejavmi líši od respiračných ochorení, vyvolaných nechrípkovými vírusmi. Nástup ochorenia je veľmi rýchly, počas niekoľkých hodín. Príznačné sú vysoké teploty, bolesti svalov, kĺbov, hlavy, malátnosť, únava, kašeľ a upchaný nos.

Komplikovanej chrípke

Nekomplikovanú chrípku by ste si mali vyliečiť počas 7 – 10 dní. Liečia sa len symptómy, dôležité je ihneď zaľahnúť, prijímať dostatok tekutín, vitamíny. Ak teplota nepresiahne 38 ºC, nesnažte sa ju zraziť antipyretikami, je to prejav reakcie imunitného systému.

Plánujete cestovať a neviete čo všetko si zabaliť do príručnej lekárničky?

Chcete mať v zásobe pripravený cestovný balíček aby ste tak nemuseli na poslednú chvíľu zhánať rôzne prípravky a obávať sa, že na niektorý zabudnete?

Využite našu špeciálnu ponuku akciových balíčkov, z ktorých jeden je určený práve na cestovanie a výlety. Uvedené produkty tak získate so zaujímavou zľavou.