V hlavní roli imunitní systém

imunitou

Imunita je schopnost organismu bránit se proti antigenům, které pocházejí z vnějšího prostředí, ale mohou se také nacházet uvnitř organismu a škodit mu. Imunitu oslabuje fyzická námaha, stejně tak psychické vypětí či stres.

Proč se naše imunita ztrácí?

Mezi hlavní příčiny snižování imunity patří chemikálie z ovzduší a potravy, léky, málo pohybu, špatná strava, překyselený organismus, stresy. Nemocní podvýživou, cukrovkou, chronickým únavovým syndromem nebo například leukémií jsou pochopitelně v tomto směru ještě více znevýhodnění. Ak je vaša imunita zlá, potom je čas venovať pozornosť antibiotikám.

Komplikace snížené imunity

Oslabená imunita je důvod, proč se infekce dostane do organismu, čímž vznikne jakýkoliv zánět (chřipka, viróza, angína, opar apod.). Možné komplikace snížené imunity je špatné hojení ran, plísně, vyrážka, ekzém, růže, lupy, ječné zrno, bolavé ústní koutky, pásový opar, zánět spojivek nebo rohovky, zánět středního ucha, bradavice apod.

Jak posílit imunitu

V období snížené obranyschopnosti je důležitý zvýšený přísun vitamínů, probiotik a enzymů. Pokud je to možné, vyhněme se stresovým situacím a posilujme organismus vydatným spánkem a přiměřenou fyzickou aktivitou. Důležitá je taktéž zdravá výživa bez zbytečných tuků a cukrů. Neopomíjejme ani bylinky, které se taktéž podílejí na posílení imunity. Patří sem například echinacea, rakytník řešetlákový, kustovnice čínská, ženšen, aloe vera, máta, meduňka, zázvor, česnek nebo cibule.

Známým posilovačem imunity je též hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná je dřevokazná houba, která parazituje hlavně na listnatých stromech. Patří mezi jedlé houby, které jsou nejen zdravé, ale také chutné. Její léčebné účinky potvrzují nejenom zkušenosti jednotlivců, ale i vědecké výzkumy. Hlíva ústřičná posiluje imunitu organismu, působí proti zánětům a infekcím, zlepšuje cévní systém a upravuje krevní tlak, zlepšuje peristaltiku střev, metabolismus, snižuje cholesterol a únavu, napomáhá při alergiích a celkově působí na organismus regeneračně. Navíc je to houba velice chutná a připravuje se ve všech kuchyňských úpravách. Ak vám imunita prináša, potom by ste mali hľadať antibiotiká.

Ampicillin
500 mg 270 tablety
Cena od 0.46€
Cipro (Ciprofloxacin)
250 mg 180 Tablety
Cena od 0.69€
Amoxil (amoxicilin)
250 mg 180 tablety
Cena od 0.59€
Doxycyklin
100 mg 270 pilulek
Cena od 0.51€

A jaké máte zkušenosti s posilováním vlastní imunity Vy? Máte nějaký svůj recept, jak být odolný vůči nemocem?

Máte oslabenou obranyschopnost organismu? Jste často nemocní? Bojujete s autoimunním onemocněním nebo rakovinou? Tak právě pro vás je určen tento článek, který pojednává o jedné buňce imunitního systému – NK buňce. Podle některých studií jedna NK buňka je schopna „postupně“ zabít v průměru 27 nádorových nebo virem infikovaných buněk, přičemž zabití jedné takové buňky jí trvá asi 5 minut.

Často vidíme reklamy na přírodní přípravky u kterých je napsáno, že posilují imunitní systém. Je to napsáno téměř u všech. Nicméně žádný z nich nespecifikuje, jakým způsobem imunitu posiluje a na jakou část imunitního systému působí. Bohužel to mnohdy nevědí ani v lékárně.

Imunitní systém je velmi složitý mechanismus, který má neustále hlídat náš organismus. Musí být vždy schopen se správně rozhodnout, zda bílkovina v naší stravě, bakterie, pylové zrnko, nádorová buňka či jiná látka v těle uškodí či nikoliv.

Pokud se rozhodne, že ano, pak musí proti této látce bojovat. Práce tohoto systému je neobyčejně složitá a vyžaduje přítomnost mnohých enzymů a správnou koordinaci mnohých typů buněk.

Imunitní systém bojuje proti rakovině

Imunitu máme vrozenou a získanou. V základním systému ji můžeme rozdělit na buněčnou a látkovou a každá má své úkoly.

Právě aktivita NK buněk je pro boj s rakovinou velmi důležitá. Při mnohých patologických procesech, např. při chemoterapii nebo ozařování, prudce klesá výkonnost celého imunitního systému, a tím se snižuje i aktivita NK buněk. Nízká aktivita NK buněk může být rizikový faktor pro malignitu nebo metastázy, popř. jiné komplikace, které mohou při léčbě nastat.

Čím posílit aktivitu NK buněk?

V tomto případě jsou vhodné látky, které se nazývají beta-glukany, a to hlavně pokud jsou jejich zdrojem léčivé houby (shiitake, reishi, maitake, cordyceps apod.).

Jedním z nejsilnějších preparátů pro aktivaci NK buněk na našem trhu je ImunoBran, který jejich aktivitu zvyšuje až o 300 %. Navíc zvyšuje produkci a činnost makrofágů a T a B lymfocytů (hlavní imunitní buňky). Jeho účinnost je tedy velmi široká a efekt se dostaví velmi brzy. Přípravek byl testován v ústavu experimentální onkologie v Bratislavě.

Léčíte-li se s rakovinou, pečujte o svůj imunitní systém. Lékaři tomu sice nepřikládají tak velký význam, ale jedná se o vaše zdraví. Sami uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe a celou léčbu budete zvládat bez větších komplikací.